Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

2) Nurodytas reglamentavimas nustato, kaip turi būti naudojamasi pertraukomis, dirbant su porininku. Tokiais atvejais, kai vairuotojas dirba su porininku, jis 45 minučių trukmės pertrauką gali padaryti transporto priemonėje, kurią vairuoja kitas vairuotojas. Tačiau tam reikia atitikti sąlygą, kad besiilsintis vairuotojas negali padėti vairuotojui, kuris tuo metu vairuoja. Anksčiau nebuvo nustatyta, kokia yra tvarka, suteikiant pertraukas, kai yra dirbama su porininkais, todėl ši nuostata įveda aiškumo.

3) Keičiasi poilsio laiko skaičiavimas, kai transporto priemonė yra lydima keltu arba traukiniu. Pagal anksčiau galiojusį teisinį reguliavimą, tai atvejais, kai darbuotojas transporto priemonę lydi keltu arba traukiniu gabenamą transporto priemonę, jeigu darbuotojas kelte turi galimybę kelte arba traukinyje ilsėtis gulte arba miegamojoje vietoje, jis gali naudotis kasdieniu poilsio laiku, jeigu šis laikotarpis yra nepertraukiamas kita veikla, neviršijančia vienos valandos, ne daugiau kaip du kartus. Šiame Reglamente yra nustatyta, kad nukrypstant nuo bendrųjų poilsio laiko reikalavimų, transporto priemonės lydėjimas keltu arba traukiniu gali būti užskaitomas kaip kasdienis arba sutrumpintas kassavaitinis poilsio laikas tik tuo atveju, jei atitinka visas šias sąlygas:
  • numatyta reiso trukmė yra 8 ir daugiau valandų;
  • vairuotojas turi galimybę naudotis miegamąja kajute kelte arba kupė traukinyje;
  • poilsio laikas yra pertraukimas ne daugiau kaip du kartus kita veikla, kurios bendra trukmė neturi viršyti vienos valandos.