Managed legal and compliance services

 
 

Įmonės teisininkas: vidinis ar išorinės teisinės paslaugos

Home > Įmonės teisininkas: vidinis ar išorinės teisinės paslaugos
 
Posted by on 23 vasario, 2020 in , | Comments
Allaw įmonės teisininkas

Ko tikėtis renkantis įmonės teisininką kaip išorines teisines paslaugas?

Verslas šiandien turi daug puikių galimybių, kaip išspręsti savo teisinius klausimus, kokį rinktis teisinių paslaugų teikėją: nuo vidinio įmonės teisininko, teisės departamento, tradicinės advokatų kontoros iki alternatyvių teisinių paslaugų teikėjų ar net priemonių, apskritai sumažinančių teisininko poreikį. Vienas iš dažniausiai kylančių susijusių klausimų yra: rinktis įmonės vidaus teisininką ar išorines teisines paslaugas?

Šiandien verslo žmonės vis labiau priklauso vienas nuo kito, todėl darbų atidėliojimas arba lėta darbo eiga yra nepageidautina. Generaliniai direktoriai, vadovai, klientai – visi tikisi greitų ir efektyvių rezultatų. Patikėdami tam tikras užduotis išoriniams ekspertui gali būti vienas geriausių sprendimų, kadangi Jūsų darbuotojai gali susikoncertuoti ties tuo, ką jie moka geriausiai ir tai įgyvendinti per trumpesnį laiką, o išoriniai ekspertai, tuo pačiu metu, atlieka jiems pavestas užduotis. Tokiu būdu gaunate užtikrintumo garantiją ir greitus, efektyvius rezultatus. Žinoma, tam svarbu, kad išorinių teisinių paslaugų teikėjas būtų organizuotas.

Pasirinkdami išorines teisines paslaugas gaunate ne tik kokybišką darbą, bet ir mokate už jį mažiau negu už nuolatinio darbuotojo  – įmonės teisininko išlaikymą. Visų pirma, nereikia leisti pinigų naujų darbuotojų atrankoms, jų darbo vietų parengimui, įrangai, mėnesio atlyginimams ir kt. Išorinių paslaugų teikėjai  prašo Jūsų mokėti tik už faktiškai suteiktas paslaugas, kurios gali būti suteiktos tik vieną kartą ar kartotis kas mėnesį ir t.t. Be to, dažnai tokios paslaugos gali būti teikiamos nuotoliniu būdu, todėl Jus gaunate prieigą prie neriboto išorinių paslaugų teikėjų pasirinkimo. Žinoma, išorinių teisinių paslaugų teikėjas privalo užtikrinti Jūsų informacijos ir duomenų saugumą.

Jūsų komandos nariai gali būti labai patyrę ir įgudę vienoje darbo srityje, bet susidurti su sunkumais kitoje. Kai komandos darbuotojai papildo vienas kito privalumus ar užpildo trūkumus, tai sukuria  darbo gerą pusiausvyrą. Deja, negalime neigti, kad dauguma darbuotoju, vis dėlto, dažnai „stringa“ ties tam tikra užduotimi tokiu būdu prarandami laiką ir pastangas ir stabdydami darbo eigą. Be to, neturintys reikiamos kvalifikacijos darbuotojai dažnai negali išspręsti iškilusių problemų, kas, be abejo, neigiamai veikia Jūsų verslą. Tokiu atveju, išorinės paslaugos yra  puikus sprendimas, kadangi išorinių paslaugų teikėjas užtikrina, kad gausite kvalifikuotą šios srities ekspertą, kuris pasirūpins Jums rūpinčiais klausimais, o Jus ir Jūsų komanda galės sutelkti savo dėmesį į svarbiausius verslo reikalus.

Rizikos valdymas – tai vienas svarbiausių sėkmingo verslo aspektų. Vis dėlto, kaip  minėta anksčiau, ne visi darbuotojai sugeba atlikti darbą tinkamai, įskaitant ir rizikos įvertinimą, o tai gali būti lemiama Jūsų verslui. Išorinės paslaugos, šiuo atveju yra labai naudingos, kadangi galite „pasidalinti“ atsakomybe ir perkelti dalį su rizika susijusių klausimų ant išorinių paslaugų pečių. Išorinių paslaugų teikėjai, ypač specializuojantys rizikos valdyme apsaugos verslą nuo nereikalingų rizikų ir pastebės tai, ko nematėte Jūs.

Net jeigu labai mylite savo darbą, visada atsiranda „neįdomių“ reikalų, kuriuos būtina yra atlikti. Tokie darbai gali būti netiesiogiai susiję su pagrindine verslo sritimi,  dėl ko gali nepakakti nei žinių, nei noro juos vykdyti. Todėl pasirinkdami išorines paslaugas, sutaupote ne tik laiką bei pinigus, bet ir gaunate daugiau laisvės pradėti naują projektą, apgalvoti naujus pasiūlymus, idėjas.

Dažnai išorinių paslaugų teikėjai suteikia daugiau privalumų su savo pagrindinėmis paslaugomis. Pavyzdžiui kai kurie teikėjai siūlo įmonėms savo platformas, kuriuose galima pateikti ir sekti savo pavedimą, rasti daugybė naudingos informacijos ir atsakymus į DUK. Tai pat neretai tokie teikėjai yra technologiškai pažengę ir technologijomis dalinasi su klientais, kas žymiai palengvina darbą.

Kaip pasirinkti įmonei teisininką?

Kaip nuspręsti, kokio teisininko reikia mano organizacijai: įmonės vidaus teisininko ar išorinių teisinių paslaugų? Atsakykite į klausimus į gaukite atsakymą!

[zingtree id="895526152"]
 
Companies trust Allaw Join them today